Обслуговування ДБЖ

service ups banner top1

 

Сервіс - це те, про що зазвичай згадується в найостаннішу чергу, іноді коли вже щось вийшло із ладу і необхідно ремонтувати обладнання.

Насправді такий підхід може призвести до великих проблем, кошти на ліквідацію яких і втрачена вигода через простой обладнання можуть в кілька разів перевищити вартість робіт по їх попередженню.

Для чого ж необхідне сервісне та технічне обслуговування ДБЖ?

 • Для оцінки ступеня впливу навколишнього середовища на ДБЖ, наприклад, у приміщенні з великою концентрацією пилу необхідно частіше обслуговувати обладнання у порівнянні з чистим приміщення, в приміщенні з високою температурою акумуляторні батареї раніше виходять з ладу.
 • Для перевірки якості та надійності електричних з'єднань - болтових, клемних, роз'ємів швидкої фіксації – порушення якості контакту може призвести к збоям в роботі обладнання а іноді к перегріву та пожежі.
 • Для аналізу стану та завчасній заміні елементів ДБЖ, схильних до зносу - вентилятори, конденсатори, акумуляторні батареї та ін. Особливо важливий контроль акумуляторів – вони можуть роздутися, тріснути і спричинити коротке замкнення.
 • Для аналізу роботи ДБЖ - знімається лог-файл подій і по його розшифровці робляться висновки про якість вхідної мережі, тривалість та частоту збоїв, режимах роботи навантаження, наприклад, чи не було перевантажень, КЗ, знеструмлення.

 

Також у процесі проведення робіт з діагностики ДБЖ виконується комплекс тестів на коректне перемикання обладнання між різними режимами роботи.

З огляду на, що дані роботи проводяться, в основному, на реальному навантаженню, то вони проводяться тільки після попереднього узгодження з замовником з виконанням всіх необхідних процедур для мінімізації ризиків знеструмлення обладнання.

Таким чином виконання технічного обслуговування ДЖБ дозволяє мінімізувати ризик несподіваного виходу з ладу ДБЖ та/або знеструмлення навантаження - при відсутності сервісу це зазвичай відбувається в самий невідповідний момент ((

Сервісне обслуговування буває разовим і періодичним – другому треба віддати перевагу, виходячи з того що воно дозволяє відстежувати стан обладнання протягом певного часу, передбачаючи можливі проблеми та відмови.

До того ж в пакет періодичного обслуговування, зазвичай, входить підтримка клієнта за схемою 24/7 та термінові виїзди в аварійних ситуаціях

Орієнтовний перелік робіт сервісного центру Riello у рамках ТО:

Найменування робіт

 • Огляд корпусу та вузлів ДБЖ на предмет виявлення ознак зовнішніх механічних пошкоджень, сторонніх шумів та запахів.
 • Зовнішній огляд стану внутрішніх елементів, силових модулів перевірка на відсутність пошкоджень та слідів перегріву.
 • Перевірка надійності кріплення та стану роз’ємів сигнальних дротів
 • Перевірка надійності підключення та затяжка контактних з’єднань кабелів живлення ДБЖ та батарейних секцій ДБЖ, візуальна перевірка стану ізоляції
 • Оцінка стану та працездатності вентиляторів системи охолодження та очищення ДБЖ, та батарейних секцій від пилу.
 • Перевірка працездатності вхідних / вихідних /акумуляторних розмикачів акумуляторних батарей (при необхідності, треба узгодження з замовником)
 • Перевірка працездатності статичного байпасу, при необхідності корекція рівнів допусків по напрузі та частоті.
 • Перевірка працездатності в режимі «робота від батарей».
 • Перевірка напруги на групах акумуляторних батарей.
  При виявленні проблеми, перевірка ємкості кожної АКБ секції окремо. Оцінка ємності акумуляторної батареї (необхідний розряд на існуюче навантаження).
  Перевірка відповідності налаштування ДБЖ ємкості встановлених акумуляторних батарей, корекція в разі необхідності.
 • Перевірка працездатності зарядного пристрою (необхідний розряд батарей на існуюче навантаження)
 • Зчитування лог-файла, аналіз алармів і подій
 • Перевірка стану оточуючого середовища і його відповідності вимогам для експлуатації ДБЖ
 • Інструктаж персоналу Замовника, оформлення необхідної документації, надання рекомендацій по подальшому використанню даного обладнання.

 

Зрозуміло, що цей перелік робіт з ремонту та обслуговуванню ДБЖ змінюється у процесі адаптації під вимоги конкретного об'єкта та клієнта.

На закінчення можна тільки додати те що, на нашу думку, в техніці, як і в медицині важлива профілактика.

Якщо дотримуватися цього правила, то Ваше обладнання буде служити довго і надійно.

 service ups banner bottom