ТО щитових аналіз мережі

service swiboard top

Іноді буває так, що уважно стежачи за функціонуванням систем бесперебейного і резервного електроживлення, не береться до уваги найважливіша частина «кровоносної системи» енергозабезпечення - електрощитове обладнання. У той же час без його надійної роботи неможливо гарантувати якісне і безаварійне енергозабезпечення критичного обладнання.

До електрощитового обладнання належать ввідно-розподільчі пристрої (ВРП), щити силові (ЩС), щити розподільчі (ЩР), щити автоматики (ЩА), щити освітлення (ЩО), щити автоматичного введення резерву (АВР), щити постійного струму (ЩПТ) та ін.

Дуже важливо розуміти - для щитового обладнання також необхідне періодичне обслуговування (ТО). Залежно від регламенту, воно може включати в себе роботи з візуального огляду, оцінку стану болтових і клемних з'єднань, перевірку працездатності окремих елементів та інші роботи необхідні для гарантування надійної роботи електрообладнання.

Також корисно періодично перевіряти елементи на нагрів, тому що висока температура з'єднань і переходів може призвести до порушення контакту, підгоряння і пожежі.

Особливо неприємним є обрив або «отгорання» нейтрального провідника для однофазних споживачів в трифазних мережах - це може привести до виходу з ладу електрообладнання (часто така ситуація трапляється в багатоквартирних будинках зі старою проводкою).

Приблизний перелік робіт з технічного обслуговування:

• Візуальний огляд і усунення видимих несправностей окремих компонентів електрощитів.
• Усунення забруднень
• Вимірювання температури клемних, болтових і зварних з'єднань струмопровідних поверхонь під навантаженням,    оцінка їх цілісності.
• Перевірка надійності затягування болтових, клемних з'єднань, за потреби їх протяжка з необхідним зусиллям.
• Контрольна перевірка працездатності електрокоммутаціонних пристроїв і електронних модулів, таких як автоматичні вимикачі, контактори, контролери, датчики, реле, пускачі тощо.
• Заміна несправних комплектуючих, модернізація електрощитового обладнання (в разі потреби).
• Додаткові роботи відповідно до регламенту виробника обладнання / комплектуючих.

Не завжди проблеми електропостачання є наслідком неправильної роботи електрощитового обладнання. Іноді, щоб «докопатися» до суті проблем необхідно комплексно оцінити ситуацію в електромережах, зважаючи на те що їх стан визначається сумарною взаємодією всіх підключених елементів - активних, які генерують енергію, пасивних – що її споживають і активно-пасивних.

Мережі змінного струму характеризуються наявністю реактивної складової і гармонійними спотвореннями, які можуть порушувати роботу пристроїв чуттєвих до їх впливу.

Для того щоб точно оцінити стан мережі змінного струму і процеси, які протікають в ній, необхідно провести аналіз всіх електричних параметрів за досить довгий період часу, що дозволить отримати реалістичну картину того, що відбувається в цій мережі.

Це можна зробити за допомогою приладу, який називається аналізатором параметрів електромережі.

Наприклад, такого:

ca8335 w

Результатом вимірювань є масив даних, які можна переглядати як на самому приладі, так і обробляти на комп'ютері, візуалізувати інформацію (будувати графіки).

Аналізуючи дані вимірювань можна отримати чітке уявлення про те, що відбувається в електромережі і розробити методи, спрямовані на усунення проблем і оптимізацію процесів.

На завершення хочемо підкреслити той факт, що, спостерігаючи за станом електромереж та вчасно реагуючи на його погіршення, Ви значно зменшуєте ризик виникнення проблем і збоїв.

service swiboard bottom1

 

seo rus